Svaki roditelj, bar jednom tokom odrastanja deteta susrešće se sa ojedom. To su male crvene tačkice vidljive na telu, ili delu tela. Ojed kod beba najčešće se javlja na delu koji je pod pelenom, ispod pazuha, na prevojima, stomaku i oko genitalija. Najčešći ojed kod beba nastaje baš na mestu koje je zaštićeno pelenom. Dakle, predeli oko bebine guze i prepona su najugorženiji. Ojed se može javiti i u prvim danima po rođenju bebe, ipak češće se javljaju između 8. i 12. meseca.
Zdrava beba, zdravo dete
Potpuno je prirodno da su roditelji u prvim mesecima zabrinuti i da obraćaju pažnju na najrazličitije detalje s obzirom da se prvi put nalaze u ovoj ulozi. Ono što je važno znati, jeste da je pojava zelene stolice kod bebe česta i da ne mora odmah paliti alarm za brigu.
Bebe na svet dolaze sa nezrelim i nerazvijenim kukovima koji s vremenom sazrevaju.
Čim primete da je kod deteta koža suva i crvena, roditelji strahuju da je u pitanju ekcem.
Poslednjih godina roditelji sve češće pitaju treba li bebu široko povijati ili ne.
Prvi dani, pa i meseci, u životu bebe puni su raznih promena i prilagođavanja i bebe i roditelja.
Febrilni napadi su najčešći neurološki poremećaji tokom ranog detinjstva i roditelji ih doživljavaju veoma dramatično.
U proteklih nekoliko godina promovišu se prirodni proizvodi, prirodnog porekla i sastojaka. Ova kategorija se posebno odnosi na naše najmlađe i proizvode koji oni svakodnevno koriste. U moru svih informacija potrošač često ne može da zaključi po čemu je jedan proizvod prirodniji od drugog i kako
Dojenje je prirodan način ishrane, a majčino mleko najbolja hrana za bebu. Svetska zdravstvena organizacija (SZO) preporučuje majkama isključivo dojenje dece tokom prvih 6 meseci života, jer majčino mleko sadrži idealnu količinu proteina, jako važnih za pravilan razvoj novorođenčeta. Kvalitet ishrane neophodan je i za dalji razvoj i dobro zdravlje vaše bebe, pa evo prilike da saznate zašto je laktoferin najbitniji protein majčinog mleka.